SIXT na ratunek ukraińskim dzieciom z chorobą nowotworową

Kierowcy firmy SIXT przejechali ponad 10 tysięcy kilometrów i byli do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, by razem z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i Fundacją Herosi nieść pomoc chorym na raka ukraińskim dzieciom i ich bliskim.

Fundacja Herosi we współpracy z Polskim Towarzystwem Onkologii i Hematologii Dziecięcej koordynują ewakuację ukraińskich dzieci chorych na nowotwory oraz ich najbliższych do Polski, jak również innych krajów europejskich. Organizowane konwoje medyczne z Ukrainy, we współpracy z St. Jude Global, pozwalają kontynuować przerwane wojną leczenie.

Przekraczając granicę, ukraińscy pacjenci potrzebują wsparcia – rzeczowego, socjalnego, psychologicznego, ale też transportu. Wsparciem w rozlokowaniu dzieci oraz ich rodzin w polskich ośrodkach onkologicznych – od Rzeszowa po Szczecin zajęła się między innymi Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” we współpracy z firmą SIXT zajmującą się najmem samochodów.

SIXT, korzystając z własnej floty samochodowej, oddała do dyspozycji Fundacji auta oraz 20 kierowców – wolontariuszy, pracowników firmy. Ogólnopolska sieć oddziałów SIXT pozwoliła na dostęp do floty o każdej porze dnia i nocy.

– W tej dramatycznej sytuacji, gdy liczył się czas i sprawna koordynacja działań pomocowych dla ukraińskich dzieci i ich rodzin, firma SIXT stanęła na wysokości zadania. Byli do dyspozycji 24h na dobę, a kierowcy niejednokrotnie osobiście odprowadzali dzieci do szpitala, aby upewnić się, że zostały przekazane pod opiekę oczekujących ich lekarzy – mówi Anna Apel, Prezeska Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Ostatnie tygodnie utwierdziły nas w przekonaniu, że współpraca, zaangażowanie i odpowiedzialność za drugiego człowieka nie znają granic.

Firma SIXT zaangażowała się w transport dzieci oraz ich bliskich z ośrodka UNICORN w Bocheńcu do klinik onkologii dziecięcej w całym kraju oraz transportem między nimi. Transfery dotyczyły tych pacjentów, którzy nie wymagali specjalistycznego transportu medycznego.

– Jesteśmy firmą rodzinną. Dlatego naszą pomoc kierujemy do grupy szczególnie dotkniętej przez wojnę, czyli dzieci. Pomoc dzieciom jest głównym priorytetem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanej przez Grupę Sixt i Fundację Regine Sixt Drying Little Tears – mówi Agnieszka Stryjecka, dyrektorka marketingu w firmie SIXT. – Pochodną strategii międzynarodowej jest właśnie lokalna współpraca z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Nasi kierowcy – wolontariusze przejechali ponad 10000 kilometrów na terenie całej Polski, ratując życie wielu dzieci i ich opiekunów.

Comments(02)

1. David Parker

Pharetra pharetra massa massa ultricies mi. Nascetur ridiculus mus mauris vitae ultricies leo. Scelerisque in dictum non consectetur a erat nam at lectus. Lacus luctus accumsan tortor posuere ac ut consequat.

• Harry Olson

Nec ultrices dui sapien eget mi. Ac odio tempor orci dapibus ultrices in. In massa tempor nec feugiat velit. Et pharetra pharetra massa massa ultricies mi quis hendrerit.