Po raz drugi przebiegną półmaraton dla dzieci chorych na raka

83 biegaczy, ponad 21 kilometrów i 1 cel: pomoc dzieciom chorym na raka. Już 27 marca odbędzie się kolejna edycja Półmaratonu Warszawskiego, w ramach którego sportowcy mogą pobiec w szczytnym celu. Idea Biegam Dobrze zrzesza coraz więcej biegaczy, którzy swoje kilometry chcą podarować potrzebującym.

Pomoc w walce z rakiem piersi, pomoc wcześniakom, dzieciom z niepełnosprawnościami czy też dzieciom walczącym z nowotworami. Biegacze tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego mogą wspierać podopiecznych ośmiu organizacji niosących pomoc w ramach akcji Biegam Dobrze.

Każdy ze sportowców, który chce podarować swoje kilometry potrzebującym, ma założoną wirtualną skarbonkę, do której zbiera środki na rzecz wybranej organizacji. Aby pobiec w szczytnym celu, każdy z nich musiał zebrać minimum 400 złotych. Skarbonki będą aktywne do 6 kwietnia i będzie można je zasilać jeszcze po zakończeniu Półmaratonu Warszawskiego.

Dla podopiecznych Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiło pobiec aż 83 biegaczy. To druga edycja akcji Biegam Dobrze, która towarzyszy Półmaratonowi Warszawskiemu, a liczba sportowców o wielkich sercach rośnie. W ubiegłym roku na starcie i mecie stanęło 27, którzy przebiegli ponad 21 kilometrów dla dzieci chorych onkologicznie.

– Ten wzrost zainteresowania akcją Biegam Dobrze to tylko kolejny dowód na to, że sportowcy uwielbiają pomagać – mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Na ten moment dzięki półmaratończykom zebraliśmy około 40 tysięcy złotych no pomoc chorym dzieciom, a zbiórki wciąż są otwarte! Te pieniądze pozwolą nam między innymi na zakup nierefundowanych leków, finansowanie terapii oraz rehabilitacji. Niektórzy z biegaczy już zapisali się na wrześniowy Maraton Warszawski, w ramach którego również będzie można pobiec charytatywnie. Zachęcamy wszystkich miłośników długich dystansów do rejestrowania się na wydarzenie, udział w jesiennej edycji Biegam Dobrze i do pomagania.

Wszystkie organizacje, które objęte są akcją Biegam Dobrze będzie można poznać osobiście jeszcze przed niedzielnym biegiem w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 25 i 26 marca. Na miejscu będą obecni ich przedstawiciele, którzy chętnie opowiedzą o swoich działaniach, odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przywitają biegaczy pakietami startowymi.

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” również będzie czekać na wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy, nie tylko tych, którzy w niedzielę staną na starcie oraz mecie. Na stoisku będzie można usłyszeć jak pomagać dzieciom za pomocą 1% podatku, będzie można zrobić zakupy w fundacyjnych sklepiku oraz zostawić datek do puszki.

Comments(02)

1. David Parker

Pharetra pharetra massa massa ultricies mi. Nascetur ridiculus mus mauris vitae ultricies leo. Scelerisque in dictum non consectetur a erat nam at lectus. Lacus luctus accumsan tortor posuere ac ut consequat.

• Harry Olson

Nec ultrices dui sapien eget mi. Ac odio tempor orci dapibus ultrices in. In massa tempor nec feugiat velit. Et pharetra pharetra massa massa ultricies mi quis hendrerit.