Aleksandra Osadkowska dyrektorem zespołu Kliniki Mentalnej w Przylądku Nadziei

Doświadczenie kliniczne, strategiczne myślenie i klarowna wizja rozwoju zespołu, umiejętność koordynacji pracy oraz stawianie dzieci i nastolatków z chorobą nowotworową oraz ich rodziców w centrum myślenia, planowania i działania zespołu wyróżniły Aleksandrę spośród kandydatów na nowego dyrektora Kliniki Mentalnej w Przylądku Nadziei. Od lutego zarządza jej zespołem.

Klinika Mentalna to projekt stałego, szeroko zakrojonego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego dzieci i ich rodziców realizowany przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” w klinice Przylądek Nadziei. W skład zespołu wchodzą psycholożki, psychoterapeutka, dietetyczki, logopeda oraz pedagodzy. W ostatnich miesiącach trwały poszukiwania na stanowisko dyrektora zespołu, który byłby w stanie nie tylko koordynować realizację zadań zespołu Kliniki Mentalnej, ale także zainspirować jej pracowników do działań w duchu nowej strategii. W procesie selekcji pośród kilkunastu kandydatów bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Osadkowska.

Za jej wyborem przemawiały: doświadczenie jako psycholog kliniczny, udokumentowane sukcesy jako lider zarządzający zróżnicowanymi teamami, spójna i klarowna wizja rozwoju zespołu Klinki Mentalnej oraz umiejętność łączenia myślenia strategicznego z operacjonalizacją celów i przekładaniem ich na konkretne zadania. Nie bez znaczenia była także unikalna historia jej związku z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Pracując jako wolontariuszka organizacji, Aleksandra przekonała się, że działanie na rzecz dzieci ze szpitala onkologicznego to coś, co naprawdę chce robić w życiu. Zdecydowała się wówczas zmienić swoją ścieżkę kariery. Choć początkowo wszystko zapowiadało, że zwiążę się z marketingiem, została jednak psychologiem.

– Aleksandra Osadkowska zdystansowała innych kandydatów zdolnością dostrzegania bieżących wyzwań nie tylko z punktu widzenia konkretnych rozwiązań, ale także z uwzględnieniem wizji i strategii takiego rozwoju zespołu, aby jeszcze efektywniej wspierać dzieci i nastolatków w chorobie nowotworowej – mówi Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Pełniąc w ostatnich miesiącach obowiązki menadżerki zespołu, ujęła nas umiejętnością łączenia wrażliwości i otwartością na drugiego człowieka – pacjentów oraz ich rodziny, personel medyczny Przylądka Nadziei – z mądrą organizacją różnorodnych form wsparcia i pomocy dla nich – dodaje Apel.

Aleksandra Osadkowska to psycholog, certyfikowany trener umiejętności społecznych TUS II stopnia oraz wieloletnia wolontariuszka Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Zajmuje się opieką psychologiczną pacjentów oddziału transplantologii szpiku oraz dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (ozdrowieńców) po zakończonym leczeniu onkologicznym. W pracy terapeutycznej koncentruje się na pracy z emocjami, technikami wyobrażeniowymi i relaksacją oraz na psychoedukacji.

– Jestem dumna z tego, że w ramach mojej pracy przyczyniam się do poprawy zdrowia i jakości życia małych, i tych nieco starszych pacjentów oraz z tego, że jestem z nimi i ich rodzinami na wszystkich etapach leczenia – także jako ozdrowieńcami powracającymi do swoich ról społecznych – podkreśla Aleksandra Osadkowska, dyrektorka Kliniki Mentalnej. – Jestem gotowa na nowe wyzwania, dialog ze wszystkimi interesariuszami Fundacji oraz poszerzanie moich kompetencji w obszarach umożliwiających jeszcze lepszą realizację jej celów – dodaje Osadkowska.

Comments(02)

1. David Parker

Pharetra pharetra massa massa ultricies mi. Nascetur ridiculus mus mauris vitae ultricies leo. Scelerisque in dictum non consectetur a erat nam at lectus. Lacus luctus accumsan tortor posuere ac ut consequat.

• Harry Olson

Nec ultrices dui sapien eget mi. Ac odio tempor orci dapibus ultrices in. In massa tempor nec feugiat velit. Et pharetra pharetra massa massa ultricies mi quis hendrerit.